Om os

Vermeer Danmark A/S er et handelsfirma som markedsfører Vermeer entreprenør- og teknikmaskiner til det danske marked, og vi tilbyder både salg og service af vore produkter fra vores 2 lokationer i Tørring og Greve.

Åbningstider: Mandag til Torsdag 8.00 til 16.00 fredag 8.00 til 15.00

Vi tilbyder alt inden for udstyr til arborister klatregrej, alle former for reb, fodtøj og ikke mindst et stort udvalg af specielt tøj til arborister. Vi råder desuden over 4 fuldt udstyret service biler der kan yde assistance både på vores værksteder samt i marken.

Kontaktoplysninger

Vermeer Danmark A/S
Agenavej 22
2670 Greve

Telefon: +45 44 99 11 88
Telefax: +45 44 95 55 88


Sønderbrogade 90
7160 Tørring

 

Greve-afdeling:

     
Salg Øst:

Bent Tangemann 
Adm. Dir.
bent@Vermeer.dk 
Direkte: 44 34 63 90
Mobil: 27 10 52 45

Mads Lauritsen
Produkt Chef
mads@vermeer.dk
Direkte: 44 34 63 93
Mobil: 27 10 52 50

Reservedele & Arborist udstyr

Reservedele

Birger Thye
birger@vermeer.dk
Direkte: 44 34 63 92
Mobil: 30 63 25 19

Arborist udstyr & Butik

Nikolaj Svarrer
ns@vermeer.dk
Direkte: 44 34 63 91
Mobil: 21 18 11 80

Bogholderi & Marketing

Bogholder

Dinna Christensen
dinna@vermeer.dk
Direkte: 44 34 63 94

 Marketing

Helle Tangemann

helle@vermeer.dk

Direkte: 44346396

Service Chef:

Andre Vistisen
andre@vermeer.dk
Mobil: 21 25 55 79

Service specialist:

Andre' Vistisen
andre@vermeer.dk
Mobil: 21 25 55 79

Rasmus Sørensen
rs@vermeer.dk 
Mobil: 27 10 52 41

Tørring-afdeling

     
Salg Vest:

Bent Tangemann
Product specialist
bent@vermeer.dk
Mobil: 27 10 52 45

Mads Lauritsen
Produkt specialist/chef
mads@vermeer.dk
Mobil: 27105250

 

Service specialist:

Niels Klausholm
niels@vermeer.dk
Mobil: 27 11 11 88

Mark Højvang
mark@vermeer.dk
Mobil: 27 10 52 43